DIY ombre vodítko


Začíná jaro, procházky se prodlužují... je čas vnést do všední šedi trochu barvy :) Pokud jsou vaši pejsci jako naše Mia, nejradši by jen lítali bez vodítka. Ale pokud máte doma parádnici, nebo fešáka co si na to prostě potrpí (viz. František z OSBN), jistě je takovým vlastnoručně vyrobeným ombre vodítkem potěšíte :) 


Co budete potřebovat: 
2 m lana (průměr 14mm)
kladivo
2 větší nádoby na barvení


Do jedné z nádob dejte studenou vodu a ponořte do ní celé lano, společně s polovinou provázku. V druhé nádobě rozmíchejte barvu na textil v menším množství horké vody. Do misky s barvou na textil dolejeme studenou vodu a rozmícháme. Zároveň si vedle připravíme nádobu s čistou vodou (musí být nižší než nádoba s barvou. 

Do nádoby s barvou ponoříme zmiňovanou polovinu provázku, společně s přibližně polovinou lana. Jednu třetinu namočeného lana ihned po namočení povytáhneme a necháme zavěšenou přes okraj přibližně 5-10 min. Pak povytáhneme další třetinu a také ji necháme zavěšenou dalších 5-10 min. Poslední třetinu, společně s provázkem necháme v barvě celou hodinu, aby získala nejtmavší odstín. Poté provaz zavěsíme do garáže (nebo ven) a necháme ho tam přes noc, aby úplně proschnul. Po zaschnutí pomocí svorek vyrobíme madlo na držení a přiděláme karabinu. Svorky poté přikryjeme tak, že je omotáme obarveným a neobarveným provázkem. Máte hotovo :) 


inspiration and photo credits: brit.co, prettyfluffy.com