Vyrobte si designovou poličku

Poliček není v bytě nikdy dost :) Moc mne potěšilo, když se mi podařilo najít inspiraci hned na dvě krásné designové poličky. Jejich výroba není vůbec nákladná, ani složitá :) Vymyslete vlastní barevné kombinace a pusťte se do toho…

Police na provázku


Co budete potřebovat

Provaz Ø8mm, délka 4m

Prkno 100 x 20cm

2 velké háčky

Hmožděnky

(Barva na dřevo)

VrtačkaJá jsem použila prkno 1m dlouhé a 20 cm široké – záleží ovšem jen na Vás, případně prostorových možnostech, kam chcete polici umístit. Osobně doporučuji v hobby marketech projít slevové (zbytkové) koše, kde se dají najít velmi pěkná dřevěná prkna za super cenu. Provaz má v mém případě šířku 8mm, vyvrtala jsem tedy díru o 10 mm. Pokud si díry budete chtít přesně vyměřit, doporučuji 2 cm od okrajů, (u police delší než 1,5 metru vyvrtejte díry i ve středu pro lepší oporu).Po vyvrtání můžete polici natřít barvou (případně impregnací, pokud chcete nechat přírodní dřevo). Mezitím co police schne, vyměřte si výšku a délku police na zdi a navrtejte oba háčky. 


Rozstřihněte provaz na 4 díly – 4 x 1m, provlečte dírami v polici, zauzlujte vespod i nahoře na háčcích. Vyzkoušejte pevnost police a můžete začít dekorovat :)Police na koženém pásku


Co budete potřebovat

Kožený pásek 2,5m

Děrovač na kůži

Prkno 120 x 20 cm

2 velké háčky

Hmožděnky

VrtačkaRoztřihněte kožený pásek na půlku a na každém konci udělejte díry v dostatečné velikosti (tak, aby jste pásek mohli navléknout na háček, který používáte).  

 


Vyměřte si výšku a délku police na zdi a navrtejte oba dva háčky.Zahákněte kožené pásky a umístěte polici. Vyzkoušejte pevnost a můžete začít dekorovat … Ano, tahle je ještě jednodušší :)

photo & idea credits : burkatron.com